Jak vybrat botičku?

Milé maminky a milí tatínkové,

obáváte se objednávání obuvi pro Vaše děti přes internet? S naší pomocí a asistencí to zvládnete na jedničku! A hlavně v klidu domova, kde máte neomezeně času na rozhodování, kterou botku koupíte a kde na Vás netlačí obsluha prodejny, která potřebuje kromě Vás obsloužit i další zákazníky v obchodě. Takže směle do toho! Nic to není. A když budete mít jakýkoliv dotaz, jen se ptejte. Botičky máme přeměřené a poradíme s výběrem vhodné varianty. 

 

Čím při výběru boty začít? První a ze všeho nejdůležitější věcí je dobře změřit nožičku dítěte.

Nohy mají tendenci v průběhu dne nabývat na objemu. Proto nožky měřte raději odpoledne nebo večer. A protože všichni víme, jak je to někdy s malými dětmi, připravte se na drobet přetahování s potomkem a raději si vemte na pomoc druhého dospělého. 

Co se bude měřit?

mereni nohy

Co budete potřebovat:

  • sebe, dítě a dalšího dospělého na pomoc
  • krabici
  • list papíru 
  • pero
  • pravítko
  • lepící pásku

Jak na to:

mereninohy

 


Tak, noha je změřena, vypočítali jste si rozměr, který potřebujete (k délce chodidla bylo přičteno 12mm) a teď ještě najít botu, která bude pro vás tou nejvhodnější. V tomto kroku Vám velmi rádi pomůžeme my. Od toho jsme tady a neváhejte nás kontaktovat. Víme, že rozměry bot stejné velikosti od různých výrobců se mohou lišit a proto vám každou botu rádi přeměříme! Boty měříme měřidlem PLUS12 a pokud jde vytáhnout stélka, změříme také stélku. 

Je velmi důležité stanovit správnou velikost boty. Boty by neměly být příliš malé ani příliš velké. Boty, které špatně padnou mohou omezit přirozený růst a vývoj nožky a mohou způsobit trvalé poškození nohy. Také je třeba vybírat botu s ohledem na šířku nožičky. 

velikost boty

Bohužel děti díky sníženému vnímání bolesti a také protože dětská noha je chrupavčitá, necítí malé boty a neřeknou vám, zda je bota tlačí či ne. 

 

Statistiky uvádějí, že až 70% evropských dětí nosí malé boty!

 

Kontrolujte, prosím, každý měsíc velikost nožičky svého dítěte. Je jen na rodičích, zda má dítě správnou velikost botiček. 

 

Teď vás asi napadá: nohu změřit umím. Ale jak změřit vnitřní prostor boty, do které nevidím.

 

Všeobecně se uvádí 3 způsoby určení, zda je bota vhodná velikosti nohy dítěte:

1) použijte měřidlo PLUS12, kterým snadno a rychle zkontrolujete vnitřní délku boty

2) vystřihněte proužek papíru potřebné délky (délka chodidla dítěte + 12mm nadměrek) a vložte do boty. Pokud se proužek ohýbá, je bota malá. 

3) A ještě jeden, ale nepřesný a spíše orientační způsob: v případě, že má bota vyndavací stélku, postavte dítě na stélku (pozor na polohu paty, která nestojí na hraně stélky ale cca 1 cm od jejího okraje) a zkontrolujte, zda je před nejdelším prstem cca 12mm navíc.

 

Ještě podotýkáme, že k ničemu je oblíbené strkání prstu do mezery mezi patou dítěte a botou, protože dítě automaticky skrčí prsty, čehož si ve většině případů ani nevšimnete nebo mu nelze zabránit. 

 

A jak měříme rozměry obuvi my v Bosonožce? 

 

Délku měříme měřidlem PLUS12:

 

ebay klein WEB_plus12_Fuss_und_Inneschuhmessgeraet_Milimeterskala-1251_2...

 

A šíři měřidlem Clevermes.

 

 Clevermess-Junior_05

 

 

... a ještě na Vás máme jednu prosbu, milé maminky a milí tatínkové,

daná měřidla, kterými měříme obuv, jsou schválená, ověřená a výrobcem kalibrovaná. Ale i přesto se jedná o obuv, kde každý pár není stejný a s ohledem na povahu materiálu (měkká kůže, textil) jsou dané rozměry správné s odchylkou cca 2-3 %. Také máme vyzkoušeno, že každý měří i měřidly obuv jinak, velmi záleží, jak se měřidlo do obuvi dá, pod jakým úhlem, jakou silou. Opravdu se na nás neobracejte se stížnostmi, že uvedené rozměry u botiček na mm nesedí. Danou botu není nikdy možné změřit na mm přesně. Rozměry jsou vždy orientační a usnadňují Vám nákup u nás. Ani měření špejlí, ani měření stélek není to správné.  Vždy je třeba obuv vyzkoušet a pokud botky nesedí, je zde 14 denní lhůta na vrácení zboží. Na případné reklamace, kdy obuv je vychozená a zákazník ji vrátí po sezóně s tím, že nemá uvedené rozměry, opravdu nebereme zřetel. To stejné platí i na požadování náhrad za poštovné i u vrácení nových bot. Náklady na vrácení nového nevyhovujícího zboží zpět k nám jsou vždy na vrub zákazníka. 

Děkujeme za pochopení 

Tým bosonožky

 

 

 

Tento web používá soubory cookie: podmínky ochrany osobních údajů. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.