Jak vybrat botičku?

Obáváte se objednávání obuvi přes internet? S naší pomocí a asistencí to zvládnete na jedničku! A hlavně v klidu domova, kde máte neomezeně času na rozhodování, kterou botku koupíte a kde na Vás netlačí obsluha prodejny, která potřebuje kromě Vás obsloužit i další zákazníky v obchodě. Takže směle do toho! Nic to není. A když budete mít jakýkoliv dotaz, jen se ptejte. Každou botičku Vám rádi přeměříme a poradíme s výběrem vhodné varianty.

Čím při výběru boty začít? První a ze všeho nejdůležitější věcí je dobře změřit nožičku dítěte.

Nohy mají tendenci v průběhu dne nabývat na objemu. Proto nožky měřte raději odpoledne nebo večer. A protože všichni víme, jak je to někdy s malými dětmi, připravte se na drobet přetahování s potomkem a raději si vemte na pomoc druhého dospělého. 

Co se bude měřit?

mereni nohy

Co budete potřebovat:

  • sebe, dítě a dalšího dospělého na pomoc
  • krabici
  • list papíru 
  • pero
  • pravítko
  • lepící pásku

Jak na to:

mereninohy

 


Tak, noha je změřena, vypočítali jste si rozměr, který potřebujete (k délce chodidla bylo přičteno 12mm) a teď ještě najít botu, která bude pro vás tou nejvhodnější. V tomto kroku Vám velmi rádi pomůžeme my. Od toho jsme tady a neváhejte nás kontaktovat. Víme, že rozměry bot stejné velikosti od různých výrobců se mohou lišit a proto vám každou botu rádi přeměříme! Boty měříme měřidlem PLUS12 a pokud jde vytáhnout stélka, změříme také stélku. 

Je velmi důležité stanovit správnou velikost boty. Boty by neměly být příliš malé ani příliš velké. Boty, které špatně padnou mohou omezit přirozený růst a vývoj nožky a mohou způsobit trvalé poškození nohy. Také je třeba vybírat botu s ohledem na šířku nožičky. 

velikost boty

Bohužel děti díky sníženému vnímání bolesti a také protože dětská noha je chrupavčitá, necítí malé boty a neřeknou vám, zda je bota tlačí či ne. 

 

Statistiky uvádějí, že až 70% evropských dětí nosí malé boty!

 

Kontrolujte, prosím, každý měsíc velikost nožičky svého dítěte. Je jen na rodičích, zda má dítě správnou velikost botiček. 

 

Teď vás asi napadá: nohu změřit umím. Ale jak změřit vnitřní prostor boty, do které nevidím.

 

Všeobecně se uvádí 3 způsoby určení, zda je bota vhodná velikosti nohy dítěte:

1) v případě, že má bota vyndavací stélku, postavte dítě na stélku (pozor na polohu paty, která nestojí na hraně stélky ale cca 1 cm od jejího okraje) a zkontrolujte, zda je před nejdelším prstem min. 12mm navíc.

2) použijte měřidlo PLUS12, kterým snadno a rychle zkontrolujete vnitřní délku boty

3) vystřihněte proužek papíru potřebné délky (délka chodidla dítěte + 12mm nadměrek) a vložte do boty. Pokud se proužek ohýbá, je bota malá. 

Ještě podotýkáme, že k ničemu je oblíbené strkání prstu do mezery mezi patou dítěte a botou, protože dítě automaticky skrčí prsty, čehož si ve většině případů ani nevšimnete nebo mu nelze zabránit. 

 

 

Tento web používá soubory cookie: podmínky ochrany osobních údajů. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.