Kdo jsme

Jsme malý rodinný podnik, jehož fungováním bychom českým maminkám rádi usnadnili nákup zdravých botiček pro jejich děti. Už nebude třeba nakupovat ze zámoří za drahé poštovné a strachovat se, zda bota padne nebo ne a co dělat, když ji bude nutno reklamovat. Bosonožka Vám do ČR přináší BAREFOOTOVOU obuv renomovaných značek z celého světa.

 

A co to ten "barefoot" vlastně je?

Barefoot obuv je taková, která simuluje chůzi na boso. Řada odborníků z oboru podiatrie, ortopedie a fyzioterapie po celém světě se shoduje na tom, že zdraví prospěšná je chůze na boso, která se bohužel téměř vytratila z našich životů. V dnešním světě nelze jen tak zout boty a začít chodit bos. Proto jsou tu boty BAREFOOT, které se vyznačují několika základními vlastnostmi:  

  • flexibilní, měkká podrážka o tloušťce maximálně 5mm
  • bez tvarované klenby
  • dostatečný prostor v oblasti prstů
  • nulový rozdíl tloušťky podrážky v různých místech boty (tzn. bez podpatku)
  • bez zdvižených prstů

 

A proč zrovna tyhle boty pro Vaše dítě?

Lidské chodidlo dospělého člověka je dokonalý nástroj, díky kterému se můžeme pohybovat tak, jak známe - chůzí. Zdravé dětské chodidlo na tom není hůř, jak by se zdálo z prvních vratkých krůčků, kterými chůzi teprve navyká. Není třeba jej zpevňovat a podporovat tvrdou a neforemnou obuví. Není třeba zpevňovat kotník šněrováním a tlumit došlap tlustou rigidní podrážkou. Naopak! Je velmi důležité, aby noha dítěte měla prostor a možnost se maximálně přirozeně vyvíjet a postupně zesilovat a nic ji nebránilo v pohybu. Pro dětskou nožičku je velmi důležité, aby cítila a vnímala povrch, po kterém chodí. A to umožňuje BAREFOOTOVÁ obuv.  

Dejte nožkám svých dětí volnost! Ony se Vám odvděčí správným vývojem!

A proto je tu Bosonožka, která Vám přináší pouze prověřené, ve světě oblíbené a odborníky uznávané značky barefootové obuvi z celého světa. Mezi našimi dodavateli jsou výrobci z USA, Kanady, Austrálie, Německa a dalších států. Kvalita je pro nás stěžejní! 

 

Pokud, milé maminky a milí tatínkové, zde nenajdete botu určitého modelu nebo velikosti zrovna pro toho Vašeho drobečka, dejte nám vědět a my Vám ji zajistíme u dodavatele. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě.

 

A jak to všechno začalo?

Jako rodiče ročního kloučka jsme se s jeho prvními krůčky začali rychle zajímat, copak mu asi tak obujeme na nožky. Začali jsme vyhledávat informace o dětských botkách a nožkách, o trendech v obuvi, o tom co se nosí u nás, co jinde ve světě. Taky jsme si začli všímat okolí, kolik je kolem nás dětí s problémy nohou. Přišlo nám, že až moc dětí řeší problémy plochých nohou nebo vpáčených kotníků. Klasické řešení? Ortopedické vložky. Mají efekt? Maminky krčí rameny. Názory na léčení plochých nohou se různí. Ale to je stále jen řešení následku. Ale kde je příčína? Proč tento problém vzniká? Na své cestě za poznáním jsme se prohrabávali hromadou informací. Některé relevantní, některé méně. Ano, problém je to složitý a komplexní. Ale obrovskou roli zde hraje obuv, kterou děti nosí. Obouvání do příliš malých nebo úzkých, těsných, nepoddajných botiček, často s tvarovanou stélkou, která má dítěti pomoci vytvarovat si klenbu. Obouvání do botiček s podpatečkem. To vše je v rozporu s přirozeným fungováním nohy. Bota nemá nohu podpírat ani zpevňovat. Bota má nohu pouze chránit. Před poraněním, před nepřízní počasí. Bota musí noze umožnit přirozeně pracovat a tím se posilovat. Pokud by v posilování svalů pomáhala podpora, svět kulturistiky by zaplesal. Nasadily by se ortézy a svaly by rostly samy. Dává to smysl? Ne. Pokud nohu zpevníme tvrdou botou, efekt je obdobný jako u ortézy. Svaly podrží, aby nepovolily, ale nezpevní. Jakmile ortézu sundáme, sval je většinou ještě slabší. 

A tak jsme narazili na koncept tzv. BAREFOOTOVÉ obuvi. Což je obuv, která simuluje chůzi na boso. Chůzi, která je doporučována specialisty z oboru podiatrie, ortopedia a fyzioterapie po celém světě. Zastánci klasické obuvi často argumentují tím, že chůze na boso nebo v bosích botách je zdravá, ale pouze po přírodních, nerovných površích. Že doma a ve městě vhodná není. Všimli jste si někdy, jak se pohybuje Vaše dítě když jdete například městem? Tu šlápne na prasklou kachli na chodníku, skočí na obrubník po kterém se snaží balancovat, tam šlápne na poklop od kanálu, nakopne kamínek. Na hřišti leze po průlezkách, běhá pískem, po trávě. To stejné doma. Díte chodí po hračkách, leze na pohovku, šlape po kostičkách stavebnice, mění povrchy (koberec, podlaha). Noha musí být schopná všechny tyto změny vnímat a na podněty reagovat. Pokud je zamčená v pevném papučku, ochabuje a nevyvíjí se tak, jak by měla. 

A proto jsme se rozhodli tyto botičky rozšiřovat dál. A tak jsme, milé maminky, tady a přinášíme Vám obchod plný zdravých botiček, ponožek, punčocháčků a dalších drobností pro nožky Vašich zlatíček. 

 

Vaše Zuzka, Honza a Eda :-)

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.