Kotníková obuv

Pánskou barefoot kotníkovou obuv využijete hlavně na jaře a na podzim. Odolné materiály, převážně kůže, vydrží nepřízeň vody a mechanické opotřebení. Vyzkoušejte kotníkové boty ve městě i v přírodě od značek bLifestyle, Mukishoes, Ayalla nebo Leguano

#ShowMore#

Proč vybrat kotníkovou barefoot obuv

Běžné kotníkové boty mají většinou úzkou špičku a tlustou podrážku, která tolik neumožňuje cítit povrch. Narozdíl od konvenční obuvi disponuje barefoot kotníková obuv anatomickým tvarem a tenkou a flexibilní podrážkou.

  • Posilování svalů: Barefoot kotníková obuv díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují správné držení těla.
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.

Výhody barefoot kotníkových bot

Bosoboty mají spoustu výhod. Za hlavní výhody barefoot sportovní obuvi považujeme:

  • Pohodlnost a volnost: Barefoot kotníkové boty poskytují pohodlí a umožňují volný pohyb. Jsou lehké, pružné a dokáží se přizpůsobit chodidlům.
  • Zlepšení rovnováhy: Díky svému minimalistickému designu kotníkové obuvi podporují správnou rovnováhu a stabilitu, což je zásadní pro aktivní život plný dobrodružství.

Jak vybrat správné barefoot kotníkové boty

Nakupování přes internet není občas jednoduché. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co myslet, když vybíráte kotníkové boty?

  • Velikost: Vyberte správnou velikost, která zajistí pohodlné nošení a dostatek prostoru pro nohu a prsty. Nezapomeňte změřit jak délku, tak šířku chodidla. Podívejte se na náš návod Jak změřit velikost nohy.
  • Materiál: Zajistěte, aby kotníkové boty byly vyrobeny z kvalitních materiálů, které jsou pro nohu příjemné a odvětrávají. Materiál kotníkových bot vybírejte podle toho, za  jakým účelem budete boty nosit.
  • Flexibilita a pružnost: Až boty dorazí, zkontrolujte, zda jsou dostatečně flexibilní a pružné, aby vás nikde netlačily. Kdyby vám boty neseděly, lze je do 14 dnů zdarma vrátit

Proč vybrat kotníkové boty na Bosonožce

S naší barefoot kotníkovou obuví budete připraveni na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu.

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem