Sandály

Pánské barefoot sandály představují skvělou variantu pro teplé letní počasí. Jsou vyrobeny z lehkých a prodyšných materiálů, které poskytují dostatečný prostor pro prsty a kontakt se zemí. Vyberte si ze sportovních i elegantních variant a vyrazte na výlet s pánskými sandály od značek Boskyshoes, Xero Shoes nebo Sole Runner

#ShowMore#

Proč vybrat barefoot sandály

Sandály jsou ideálním parťákem do všech parných dní. Oproti běžným sandálkům však barefoot sandály umožňují plně procítit každý krok. Zároveň barefoot varianta disponuje anatomickým tvarem a tenkou a flexibilní podrážkou.

  • Posilování svalů: Barefoot sandály díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují správné držení těla.
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.

Výhody barefoot sandálků

  • Flexibilita a volnost: Barefoot sandály jsou většinou vyrobeny z pružných materiálů, které umožňují noze volný pohyb. 
  • Moderní design: Vyberte si ze široké nabídky různých designů a stylů sandálů. 

Jak vybrat správné barefoot sandálky

Nakupování přes internet je občas složité. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co se tedy soustředit při výběru barefoot sandálů?

  • Dostatek prostoru pro prsty: Správný tvar špičky je nejdůležitější. Prsty potřebují prostor pro vývoj, aby se roztáhly do přirozeného vějířku. Sandály by tedy měly odpovídat tvaru chodidla.
  • Nulový rozdíl mezi patou a špičkou: Během bosé chůze je váha celého těla rovnoměrně rozprostřená mezi patu a špičku. Tak by to mělo být i v botách. Pokud přidáme cokoliv pod patu (podpatek), mění se poloha těžiště těla a dítě se může začít hrbit.

TIP: Pokud si nebudete jistí velikostí, obraťte se nejprve na náš návod Jak vybrat ty správné boty nebo nás kontaktujte.  

Sportovní sandály

Sportovní barefoot sandály představují speciální typ obuvi navrženou pro sportovní aktivity. Sandály podporují přirozený pohyb nohy a poskytují ochranu a stabilitu během sportu. Ve většině případů se jedná o robustní konstrukci bot, které nohy upevňují a zajišťují správnou polohu chodidla. Pokud hledáte vhodné dětské barefoot sandály mrkněte na značky Xero shoes

Textilní sandály

Textilní barefoot sandálky kombinují principy barefoot obuvi s vlastnostmi kvalitního textilního materiálu, který je měkký a prodyšný. 

Proč vybrat sandály na Bosonožce

S našimi barefoot sandálky budete připraveni na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu. Vyberte si ze široké nabídky českých i zahraničních značek.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
ENDURO LEATHER 2 Y CER barefoot sandaly boskyshoes enduro leather 2 0 y cerne 1
Výprodej
+ další
ENDURO-LEATHER-2-Y-CER/42
PERFORM LIGHT Y TECH barefoot sandaly boskyshoes performance light y tech cerne 1
Výprodej
+ další
PERFORM-LIGHT-Y-TECH/39
barefoot sandaly boskyshoes rare x black 2 3
Výprodej
1 824 Kč
2 850 Kč (–36 %)
+ další
BS-RARE-X-BLACK/38
TTM MBRN Z Trail EV Multi Brown AngleRight 626 HR
Výprodej
+ další
TTM-MBRN/48