Sandály

Dámské barefoot sandály představují ideální obuv do teplých letních dnů. Lehké a prodyšné zpracování bot nabízí dostatek místa pro prsty a kontakt s povrchem. V nabídce naleznete sportovní i elegantní varianty dámských sandálů. Vyberte si ty, které vám budou nejvíce vyhovovat. Prožijte léto se sandály od značek Be Lenka, Shapen nebo Zaqq

#ShowMore#

Proč vybrat dětem barefoot sandály

Sandály jsou ideálním parťákem do všech parných dní. Oproti běžným sandálkům však barefoot sandály umožňují plně procítit každý krok. Zároveň barefoot varianta disponuje anatomickým tvarem a tenkou a flexibilní podrážkou.

  • Posilování svalů: Barefoot sandály díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují správné držení těla.
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.

Výhody barefoot sandálků

  • Flexibilita a volnost: Barefoot sandálky jsou většinou vyrobeny z pružných materiálů, které umožňují noze volný pohyb. 
  • Moderní design: Vyberte si ze široké nabídky různých designů a stylů sandálků. 

Jak vybrat správné barefoot sandálky

Nakupování přes internet je občas složité. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co se tedy soustředit při výběru barefoot sandálků?

  • Dostatek prostoru pro prsty: Správný tvar špičky je nejdůležitější. Prsty potřebují prostor pro vývoj, aby se roztáhly do přirozeného vějířku. Sandály by tedy měly odpovídat tvaru chodidla.
  • Nulový rozdíl mezi patou a špičkou: Během bosé chůze je váha celého těla rovnoměrně rozprostřená mezi patu a špičku. Tak by to mělo být i v botách. Pokud přidáme cokoliv pod patu (podpatek), mění se poloha těžiště těla a dítě se může začít hrbit.

TIP: Jestli váháte nad výběrem správné velikosti, přečtěte si článek Jak vybrat ty správné boty nebo nás kontaktujte

Sportovní sandálky

Sportovní barefoot sandály představují speciální typ obuvi navrženou pro sportovní aktivity. Sandály podporují přirozený pohyb nohy a poskytují ochranu a stabilitu během sportu. Ve většině případů se jedná o robustní konstrukci bot, které nohy upevňují a zajišťují správnou polohu chodidla. Pokud hledáte vhodné barefoot sandály mrkněte na značky Xero shoes nebo Keen

Elegantní sandálky

Elegantní barefoot sandály jsou stylovým a sofistikovaným typem sandálů, který kombinují estetiku s principy barefoot konceptu. Sandále poskytují noze přirozený pohyb a zároveň dodávají elegantní vzhled, koukněte například na nabídku sandálů od značek Be Lenka a Shapen. Jedná se tak o ideální typ bot na letní svatby či jiné formální akce. 

Kožené sandálky

Kožené barefoot sandálky kombinují principy barefoot obuvi s vlastnostmi kvalitního koženého materiálu, který je měkký, přizpůsobivý, odolný a prodyšný. 

Proč vybrat sandálky na Bosonožce

S našimi barefoot sandálky budete připravené na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu.

Stránka 1 z 6 - 162 položek celkem
DAISY 2 WHITE barefoot sandaly shapen daisy 2 0 white bile 1
Doprava zdarma
+ další
DAISY-2-WHITE/41
BELITA HNEDA barefoot sandaly protetika belita hneda 1
+ další
BELITA-HNEDA/37
51120014 barefoot sandaly be lenka flexi black 1
Doprava zdarma
+ další
51120014/37
51010133 barefoot sandaly be lenka grace gold 1
Doprava zdarma
+ další
51010133/37
GRACE SAND barefoot sandaly be lenka grace sand 1
Doprava zdarma
+ další
GRACE-SAND/37
BL PROMEN BLACK barefoot sandaly be lenka promenade black 1
Doprava zdarma
+ další
BL-PROMEN-BLACK/37
25L017.208 550 barefoot sandaly koel isa cognac hnede 2024 1
Doprava zdarma
+ další
25L017.208-550/39
G3150244 4 barefoot sandalky froddo flexy lia mint modre 1
+ další
G3150244-4/30
G3150244 6 barefoot sandalky froddo flexy lia red cervene 1
+ další
G3150244-6/30
Nahoru
Další produkty