Sportovní obuv

Vyzkoušejte barefoot sportovní obuv a poznejte sport z nové perspektivy. Vyberte si ze široké nabídky sportovních i běžeckých bot od značek  Leguano, Freet nebo Beda

#ShowMore#

Proč vybrat barefoot sportovní obuv

Běžná sportovní obuv má většinou úzkou špičku a tlustou podrážku, která tolik neumožňuje cítit povrch. Narozdíl od konvenční obuvi disponují barefoot sportovní boty anatomickým tvarem a tenkou a flexibilní podrážkou.

  • Posilování svalů: Barefoot sportovní obuv díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují správné držení těla.
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.

Výhody barefoot sportovních bot

Bosoboty mají spoustu výhod. Za hlavní výhody barefoot sportovní obuvi vnímáme:

  • Pohodlnost a volnost: Barefoot sportovní boty poskytují pohodlí a umožňují volný pohyb. Jsou lehké, pružné a dokáží se přizpůsobit chodidlům.
  • Zlepšení rovnováhy: Díky svému minimalistickému designu tenisky podporují správnou rovnováhu a stabilitu, což je zásadní pro aktivní život plný dobrodružství.

Jak vybrat správné barefoot sportovní obuv

Nakupování přes internet není občas jednoduché. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co myslet, když vybíráte sportovní boty?

  • Velikost: Vyberte správnou velikost, která zajistí pohodlné nošení a dostatek prostoru pro nohu a prsty. Nezapomeňte změřit jak délku, tak šířku chodidla. Podívejte se na náš návod Jak změřit velikost nohy.
  • Materiál: Ujistěte se, že je sportovní obuv vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou pro nohu příjemné. Materiál sportovních bot vybírejte podle toho, za  jakým účelem budete boty nosit.
  • Flexibilita a pružnost: Až boty dorazí, zkontrolujte, zda jsou dostatečně flexibilní a pružné, aby vás nikde netlačily. Kdyby vám sportovní boty neseděly, lze je do 14 dnů zdarma vrátit.

TIP: V případě, že váháte nad výběrem správné velikosti, věnujte pozornost našemu návodu Jak vybrat ty správné boty nebo nás kontaktujte.

Proč vybrat sportovní obuv na Bosonožce

S naší barefoot sportovní obuví budete připraveni na dobrodružství a aktivní život plný pohybu. Vyberte si ze široké nabídky českých i zahraničních značek.

Stránka 1 z 4 - 112 položek celkem
AKTIV CERVENA barefoot tenisky leguano aktiv cervene 1
Novinka
Doprava zdarma
+ další
AKTIV-CERVENA/38
Nahoru
Další produkty