Obuv do vody

Dopřejte svým nejmenším dostatek prostoru a podpořte jejich zdravý vývoj nohou i během vodních aktivit. V naší nabídce naleznete obuv od značek Vivobarefoot, Ballop a Reima

#ShowMore#

Proč vybrat dětem barefoot obuv do vody

Barefoot obuv do vody oproti běžným botám poskytuje chodidlům více prostoru pro jejich přirozený pohyb. Součástí každého nabízeného páru je tenká flexibilní podrážka a vyjímatelná stélka, díky kterým lze plně procítit každý krok. 

  • Posilování svalů: Barefoot boty do vody díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují správné držení těla i během vodních radovánek. 
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.
  • Zdravý vývoj chodidel: Barefoot obuv do vody podporuje přirozený vývoj nohy a pomáhá předcházet deformacím a problémům spojeným s nohama.

Výhody barefoot bot do vody

  • Přirozený pohyb: Barefoot obuv dodá chodidlům přirozený pocit bosé chůze.
  • Rychleschnoucí materiály: Zajistí, že nohy vašich nejmenších budou rychleji v suchu.

Jak vybrat správné barefoot boty do vody

Nakupování přes internet je občas složité. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co se tedy soustředit při výběru barefoot obuvi do vody?

  • Dostatek prostoru pro prsty: Správný tvar špičky je nejdůležitější. Prsty potřebují prostor pro vývoj, aby se roztáhly do přirozeného vějířku. Obuv by tedy měla odpovídat tvaru chodidla vašich dětí.
  • Nulový rozdíl mezi patou a špičkou: Během bosé chůze je váha celého těla rovnoměrně rozprostřená mezi patu a špičku. Tak by to mělo být i v botách. Pokud přidáme cokoliv pod patu (podpatek), mění se poloha těžiště těla a dítě se může začít hrbit.

TIP: Pokud si nebudete jistí velikostí, obraťte se nejprve na náš návod Jak vybrat ty správné boty nebo nás kontaktujte.

Proč vybrat barefoot boty do vody na Bosonožce

S naší barefoot obuví do vody bude vaše dítě připraveno na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu. Vyberte si ze široké nabídky českých i zahraničních značek.

Stránka 1 z 1 - 30 položek celkem
1506 ss2331000024 01
+ další
SS2331000024/L
1494 africa junior velikost xs 21 23
+ další
SS2331000010/L
5400091B 6980 barefoot slip on reima lean t navy vegan modre 1
+ další
5400091B-6980/22
167170 01 barefoot sandaly vivobarefoot ultra bloom blue aqua vegan modre 1
Výprodej
+ další
167170-01/25