Celoroční obuv

Celoroční obuv se hodí téměř do každého počasí. Díky odolným materiálům odolají vodě a mechanickému opotřebení. Jsou ideální na jaro a podzim nebo na léto, když se hezké počasí nevydaří. Využití najdou jak ve městě, tak v přírodě. Veškeré nabízené modely splňují základní parametry barefoot obuvi, mezi které patří: nulový drop, flexibilní podrážka a dostatek místa. 

#ShowMore#

Proč vybrat dětem barefoot celoroční obuv

Běžná celoroční obuv většinou disponuje úzkou špičku a tlustou podrážku, která neumožňuje cítit povrch, po kterém děti chodí. Narozdíl od konvenční obuvi mají barefoot celoroční boty anatomický tvar a tenkou a flexibilní podrážkou.

  • Nebrání zdravému vývoji chodidel: Dobře zvolené a padnoucí barefoot boty nebrání dětské nožce ve vývoji. Prsty nejsou utlačovány a mohou zaujmout svou přirozenou polohu –⁠ roztáhnout se do vějířku. Obuv dítě nikde netlačí, nezpůsobuje otlaky, puchýře ani jiné deformace. Chodidlo má tak dostatek prostoru růst a posílit se.
  • Umožňují bosou chůzi bez zranění: Barefoot boty mají všechny výhody bosé chůze a zároveň nohy chrání před zraněním a chladem a jako bonus vypadají dobře.
  • Přirozeně posilují chodidla: Bosá chůze přirozenou cestou posiluje chodila, kdežto konvenční obuv odvádí veškerou práci za ně. Je to zejména kvůli tuhosti podrážky a podpoře klenby, která je v obuvi zdravého jedince naprosto nadbytečná.

Výhody dětských barefoot celoročních bot

Bosoboty mají spoustu výhod. Za hlavní výhody barefoot bot považujeme:

  • Přirozená vzpřímená chůze: Barefoot obuv posiluje svaly na chodidel což následně vede ke zlepšení celkové chůze jedince.
  • Stimulace nervových zakončení: Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.

Jak vybrat správné barefoot celoroční boty

Nakupování přes internet je leckdy zrádné. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co tedy myslet, když vybíráte dětskou celoroční obuv?

  • Velikost: Zvolte správnou velikost, která zajistí pohodlné nošení a dostatek prostoru pro nohu a prsty. Nezapomeňte změřit jak délku, tak šířku chodidla. Podívejte se na náš návod Jak změřit velikost nohy.
  • Materiál: Zajistěte, aby celoroční obuv byla vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou pro nohu příjemné a odvětrávají. Materiál celoročních bot vybírejte na základě toho, na jaký účel budou děti boty nosit.
  • Flexibilita a pružnost: Poté co boty dorazí, zkontrolujte, zda jsou dostatečně flexibilní a pružné, aby vaši ratolest nikde netlačily. Kdybyste náhodou koupili nevhodnou obuv, lze ji do 14 dnů zdarma vrátit.

TIP: Je ještě něco, co vás zajímá ohledně výběru barefoot obuvi pro děti? Přečtěte si článek Proč nosit barefoot obuv nebo nás kontaktujte

Proč vybrat barefoot celoroční boty na Bosonožce

S naší barefoot celoroční obuví bude vaše dítě připravené na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu.

 

 

Stránka 1 z 29 - 847 položek celkem
SBF60 MED barefoot detske tenisky pegres skinny sbf60 medene 1
Novinka
+ další
SBF60-MED/22
BN14403L000 barefoot tenisky blifestyle lutra schwarz 1
Novinka
+ další
BN14403L000/34
07M027.501 650 barefoot tenisky koel dylan textiel fuchsia 1
+ další
07M027.501-650/25
BNV14406L600 barefoot detske tenisky blifestyle anura rosa 1
Novinka
+ další
BNV14406L600/24
508800 BR barefoot tenisky be lenka bounce all brown 1
Novinka
+ další
508800-BR/30
Nahoru
Další produkty