Zimní obuv

Zimní barefoot boty vydrží nepřízeň chladného počasí. Poskytují dostatek místa pro prsty a kontakt s povrchem. Obuv při pohybu hřeje, takže prochladnutí od nohou nehrozí. Vyberte si ze široké nabídky pánských zimních bot od značek bLifestyle, Mukishoes nebo Leguano a rozlučte se se pocitem chladu od nohou. 

#ShowMore#

Proč vybrat barefoot zimní boty

Barefoot zimní obuv oproti běžným zimním botám poskytuje chodidlům více prostoru pro jeho přirozený pohyb. Součástí každého nabízeného páru je tenká flexibilní podrážka, díky které lze plně procítit každý krok. 

  • Posilování svalů: Barefoot zimní boty díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují tak správné držení těla.
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.

Výhody barefoot zimní obuvi

  • Pohodlnost a volnost: Barefoot zimní boty vám poskytnou pohodlí a umožňují volný pohyb. Jsou lehké, pružné a dokáží se přizpůsobit chodidlům.
  • Přirozená termoregulace chodidel: Řada barefoot zimních bot disponuje skvělými termoregulačními vlastnostmi, které udrží nohy v teple a v suchu i v chladnějším počasí.

Jak vybrat správné zimní barefoot boty

Nakupování přes internet je občas složité. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co se tedy soustředit při výběru  zimních barefoot bot?

  • Dostatek prostoru pro prsty: Správný tvar špičky je nejdůležitější. Prsty potřebují prostor pro vývoj, aby se roztáhly do přirozeného vějířku. Zimní barefoot boty by tedy měly odpovídat tvaru chodidla.
  • Nulový rozdíl mezi patou a špičkou: Během bosé chůze je váha celého těla rovnoměrně rozprostřená mezi patu a špičku. Tak by to mělo být i v botách. Pokud přidáme cokoliv pod patu (podpatek), mění se poloha těžiště těla a dítě se může začít hrbit.

TIP: Pokud si nejste jistí správnou velikostí zimních bot, tak si přečtěte náš článek Jak vybrat ty správné boty nebo nás kontaktujte.

Proč vybrat barefoot zimní obuv na Bosonožce

Vyberte si ze široké nabídky českých i zahraničních značek. Barefoot zimní boty zajistí vašim nohám pohodlí a volnost.

Stránka 1 z 2 - 52 položek celkem
black nappa 1
Výprodej
Doprava zdarma
+ další
VINTERO-BLACK-N/41
barefoot topanky be lenka olympus all black 35904 size large v 1
Výprodej
Doprava zdarma
+ další
OLYMPUS-ALL-BLACK/38
barefoot zimni obuv peerko rex gris REX GRIS 2
Výprodej
Doprava zdarma
2 952 Kč
3 690 Kč (–20 %)
+ další
REX-GRIS/38
Wintero yellow 1
Výprodej
Doprava zdarma
+ další
VINTERO-MUSTARD/41
Hneda
Výprodej
Doprava zdarma
+ další
VINTERO-TABACO/38
Wintero red 31
Výprodej
Doprava zdarma
+ další
VINTERO-POMODORO/38
Nahoru
Další produkty