Gumáky

Do deštivého počasí jedině s barefoot holínkami. Jsou vyrobené z odolného materiálů, zároveň poskytují dostatečný prostor pro prsty a kontakt se zemí. Máme skladem nízké i vysoké gumáky i podzimní a zimní holínky s kožíškem. Vybavte své děti na déšť novými holínkami od značek Koel, Bergstein, Bundgaard nebo Move by Melton. Ke gumákům lze dokoupit i hřejivou vložku. 

#ShowMore#

Proč vybrat dětem barefoot gumáky

Běžné holínky mají většinou úzkou špičku a tlustou podrážku, která znemožňuje cítit povrch, po kterém děti chodí. Narozdíl od konvenční obuvi disponují barefoot gumáky anatomickým tvarem a tenkou a flexibilní podrážkou.

  • Lehká bota: Barefoot holínky by měly simulovat chůzi naboso, proto by je dítě na noze nemělo téměř cítit. 
  • Tenká a flexibilní podrážka: S tenkou a flexibilní podrážkou se dítě naučí plně vnímat povrch na kterém chodí. 

Výhody barefoot gumáků

  • Pohodlnost a volnost: Barefoot holínky poskytují dětem pohodlí a umožňují volný pohyb. Jsou lehké, pružné a dokáží se přizpůsobit chodidlům.
  • Zlepšení rovnováhy: Díky svému minimalistickému designu gumáky podporují rovnováhu a stabilitu, což je zásadní pro aktivní dětské životy plné her a dobrodružství.

Jak vybrat správné gumáky

Nakupování přes internet je občas složité. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co se tedy soustředit při výběru barefoot gumáků?

  • Dostatek prostoru pro prsty: Správný tvar špičky je nejdůležitější. Prsty potřebují prostor pro vývoj, aby se roztáhly do přirozeného vějířku. Gumáky by tedy měly odpovídat tvaru chodidla.
  • Nulový rozdíl mezi patou a špičkou: Během bosé chůze je váha celého těla rovnoměrně rozprostřená mezi patu a špičku. Tak by to mělo být i v botách. Pokud přidáme cokoliv pod patu (podpatek), mění se poloha těžiště těla a dítě se může začít hrbit.

Tip: Pokud si nebudete jistí velikostí, obraťte se nejprve na náš návod Jak vybrat ty správné boty nebo nás můžete kontaktovat.

Proč vybrat gumáky na Bosonožce

S našimi barefoot gumáky bude vaše dítě připravené na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu i v nepříznivém počasí. 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem