Jonap - 30letá rodinná tradice z Jeseníků

 Jonap je nejen značkou bot, ale také symbolem kvality, lásky a hrdosti na to, co vzniká v České republice. Reprezentuje více než pouhou obuv – vystihuje esenci poctivého českého řemesla. 

Historie Jonapu započala již v roce 1992, kdy se zkušená obuvnice paní Zdena Píšková, po vyučení ve Zlíně a po celoživotní práci v obuvnickému průmyslu, rozhodla založit svou vlastní obuvnickou značku. Od samého počátku bylo jejím záměrem vyrábět boty ze špičkových materiálů. V roce 2012 se k ní připojil její syn Martin Píšek, který přidal koncept barefoot neboli bosé chůze.

Firma s tradicí, kde je podnikání rodinnou záležitostí

V centru tohoto rodinného podniku stojí Martinova manželka Andrea Píšková spolu s dalšími členy rodiny. Jeho sestru Janu Jarošovou naleznete v administrativě, zatímco bratr Pavel Píšek se stará o výrobu. Externě se do společnosti zapojuje i synovec a nedávno se k nim přidala i Martinova dcera Barbora, pokračující v rodinné tradici.

 

Jonap

 

Výrobna v podhůří malebných Jeseníků 

Její umístění v nádherné krajině Jeseníků dává firmě příjemnou výhodu při náboru nových zaměstnanců. Tato oblast nabízí menší množství pracovních příležitostí než velkoměstské aglomerace. Tým čítá pět stabilních zaměstnanců, kteří ve většině případů zůstávají až do konce své pracovní kariéry, stejně jako tomu bylo u dvou dam, které odešly v loňském roce do důchodu. Všichni zaměstnanci patří do věkové skupiny padesátiletých. V Jonapu si zaměstnanců váží, protože trvá cca rok, než se pracovník zajede ve výrobním procesu.  Boty se vyrábí z velké části ručně a je tedy třeba určité množství obuvi, které jim musí projít rukama, aby dokázali dodržet potřebnou kvalitu a preciznost výroby.

 

Jonap (2)Každý, kdo obuje boty Jonap, okamžitě pozná jejich prémiovou kvalitu. Používají speciální armádní materiál TPR, díky kterému jsou jejich dětské boty téměř nezničitelné. Pečlivě vybírají tynejlepší kůže nejen z Itálie, ale i z domácích zdrojů. Velkou část sil momentálně investují do vývoje inovativní pletené obuvi. Máte se na co těšit.    

 

Jak dobře sedí na noze?

Obuv Jonap se vyrábí ve dvou variantách, pro normální až širší chodidla nebo ve slim variantě pro úzké nohy. Všechny modely mají lehce zpevněný opatek, a proto sedí skvěle na patě a jsou vhodné i pro nohy s valgózními kotníky. Většina modelů jde dobře utáhnout i na útlé kotníky. Modely Jonap jsou vhodné na normální až nižší nárt.

 

Proč jsou Jonapky oblíbené v Bosonožce 

V Bosonožce máme obzvlášť rádi boty od Jonap a stejně tak vy. Nejvíce od nich kupujete bačkůrky pro školáky a předškoláky. Děti je milují pro své veselé barvy, zatímco rodiče oceňují odolnost a jejich skvěle padnoucí střih, který sedne na většinu typů nohou. Obuv je ideální i pro ty nejmenší průzkumníky světa, jejich velikosti začínají u čísla 19 a končí až u 35. Firma se specializuje nejen na výrobu dětské obuvi, ale také na dámské modely, které naleznete pod značkou Jampi. Originální název Jampi vznikl kombinací prvních písmen jmen (Jonap, Andrea, Martin, Píškovi).

 

 Jonap (1)

Obujte nejprodávanější modely od Jonap