Vyvětrejte barefoot boty! Kam vyrazit na výlet?
O výhodách pěší chůze tu píšeme v jednom kuse. Přinášíme vám proto také pár tipů na výlety na míru napárovaných s botami, které jste si už na Bosonožce možná stihli koupit.
Exkurze do Lánské obory s barefoot teniskami

Pokud bydlíte v okolí Prahy, naučnou stezku z Lán až kdemonstrační obůrce pravděpodobně znáte (a pokud ne, vřele doporučujeme i tu!). Věděli jste ale, že čas od času se brány Lánské obory otevírají i pro veřejnost? Na tematické akce jako historické prohlídka, shazování paroží nebo troubení jelenů je třeba se přihlásit (kapacita exkurzí je omezená a rychle se plní), ale určitě to stojí za to. Proto doporučujeme hlídat si stránky Lesní správy Lány, přihlášky na historickou prohlídku naší nejkrásnější a největší obory startují 26. 4. 2025. Tahle lehká lesní procházka se mimochodem skvěle hodí k barefoot sportovním teniskám z Bosonožky!
Zakázané zóny českých národních parků v barefoot pohorkách

Hnutí Duha patří k nejvýznamnějším českým ochráncům přírody. Věděli jste ale, že nabízí pravidelné “Exkurze do divočiny,” výpravy do nejkrásnějších míst české přírody a to s průvodcem, který se v našich lesích, pralesích, slatích a dalších odlehlých koutech naší země opravdu vyzná? Navštivte šumavské rašeliniště a pláně, NP České Švýcarsko, Jizerskohorské bučiny nebo třeba právě diskutované Křivoklátsko. Hnutí Duha slibuje, že vaše nové pohorky vezme i do zakázaných zón. Jedná se o náročnější procházku, milovníci přírody jí ale stoprocentně ocení. Jen pozor, hlídejte si web Exkurzí do divočiny, kapacita je i zde omezená!
Kutnohorská GASK v obuvi do města či společnosti

Galerie Středočeského Kraje v Kutné Hoře patří mezi nejlepší instituce svého druhu u nás. Kromě fantastických stálých i hostujících expozic tu na vás čeká jeden z nejhezčích dětských koutků který jsme kdy viděli (inspirovaný dílem Pieta Mondriana). Celou prohlídku si užila i naše osmiletá dcera, stejně jako výlet do překrásné Kutné Hory, která nabízí (mimo jiné) celou řadu fajn gastronomických příležitostí pro všechny hladové krky. Mimochodem, Kutná hora není pro podpatkáře, je to tu samá dlažební kostka, takže barefoot boty jsou tu skoro nutností! Takže pokud jste si ještě nějaké hezké barefoot boty na jaro nekoupili, víte, co máte dělat!
