Využijte slevu až 20 % na letní barefoot obuv

Vyberte si nejlepší boty na léto

Přichází období cestování, dobrodružství a dlouhých procházek po městě či přírodě. Vaše nohy si během těchto teplých měsíců opravdu zamakají, a proto si zaslouží tu nejlepší péči. Abyste zajistili, že vaše chodidla budou šťastná, bez otlačenin a nepohodlí, je důležité zvolit správné boty. A která je ta nejlepší obuv na léto? Pojďme se na to podívat.

 

boty na léto 2024

 

Proč jsou úzké baleríny, lodičky a klasické tenisky nevhodné na léto? 

Konvenční boty, jako jsou úzké baleríny, vysoké lodičky nebo klasické tenisky, bohužel často nerespektují přirozenou anatomii a potřeby našeho těla. Pojďme se na to podívat zblízka. Úzké baleríny mohou utiskovat prsty a neumožňují tak chodidlům jejich přirozený rozsah pohybu. V dlouhodobém horizontu vedou k deformacím prstů, jako jsou například hallux valgus, kladívkové prsty a další. Lodičky s vysokými podpatky mění těžiště těla a přesouvají ho dopředu, což nutí nohy pracovat v netypické poloze, zvyšují zátěž kloubů a mohou přispět ke vzniku bolesti zadKlasické tenisky, i když se zdají být pohodlnou volbou, často obsahují nadměrné polstrování a tuhé podrážky, které omezují přirozenou flexibilitu chodidla a mohou způsobovat oslabení svalstva nohy.

Barefoot obuv je navržena tak, aby podporovala přirozenou anatomii a funkci chodidel. Flexibilní a tenké podrážky těchto bot pomáhají zpevňovat svaly na nohou a přispívají ke správnému postoji těla. Široká špička vám zase umožňuje, aby se vaše prsty mohly přirozeně roztahovat a posilovat při každém kroku.

 

boty na léto 2024 (2)

 

A co tedy nosit? 

Kvalitní barefoot obuv, která je vyrobena z přírodních materiálů, jako jsou kůže, len, bavlna nebo korek  má díky nim zajištěno dobré odvětrávání. Vaše nohy tak mohou celý den „dýchat“ a méně se potí, což snižuje riziko vzniku plísní a nepříjemného zápachu. Obzvláště pro letní měsíce vybírejte modely s dostatečnou prodyšností a zároveň otevřené, jako jsou sandály nebo polobotky s perforací.

 

Barefoot na léto pro ženy

 

 

Barefoot na léto pro muže

 

 

Nezatěžujte sebe a svá chodidla

Pro dlouhá městská dobrodružství nebo každodenní cestu do práce hraje váha obuvi zásadní roli. Nechcete přece nosit zbytečnou zátěž. Barefoot boty jsou často překvapivě lehké i přes své odolné zpracování. Umožní vám pohybovat se s lehkostí a grácií, zatímco podporují zdravou chůzi. To znamená, že i po celodenním pohybu se budou vaše nohy cítit svěže.

Lehká barefoot obuv

 

 

Barefoot slip on

 

 

Jak zmírnit otoky nohou pomocí obuvi?

Když rtuť teploměru šplhá vzhůru, naše nohy někdy reagují otoky. Abyste jim předešli, je důležité zaměřit se na obuv, která je anatomicky tvarovaná dle vašeho chodidla. A co to znamená v praxi? Klíčem je správný výběr barefoot bot. Novou obuv si nezkoušejte ráno, protože až k večeru noha natéká, vybraná velikost by vám nemusela sedět. Vždy myslete na to, že dostatek prostoru okolo prstů je nejen důležitý z pohledu komfortu, ale je to i preventivní krok proti tvorbě otoků.

Nastavitelná letní obuv

 

 

Boty nejen pro pohodlné vodní radovánky

 

boty na léto 2024 (3)

 

Barefoot boty do vody nabízejí perfektní kombinaci ochrany, pohodlí a přirozeného pocitu během nošení, ať už se chystáte na rozpálený písečný břeh, ostré skalnaté pobřeží nebo na vodní radovánky u bazénu. Obuv je navržena tak, aby rychle schla a přilnula k noze jako druhá kůže. Zároveň chrání vaše chodidla před nepříjemnými kameny, ostrými předměty či horkými povrchy. Díky flexibilní a neklouzavé podrážce poskytuje bezpečí za každé situace a v létě jistě také oceníte nízkou hmotnost. Vybrat si můžete ze širokého spektra barev a designů. Letní obutí ve formě barefoot slipstopů se vám bude hodit v batůžku třeba i do dětských heren či na návštěvy. 

 

Barefoot do vody a k bazénu