Co je barefoot?

Barefoot obuv je taková, která simuluje chůzi naboso. Přináší všechny její výhody a navíc oproti chůzi naboso nohy chrání před zraněním (poranění střepy, trny) a nepřízní počasí. Poskytuje nohám dostatek prostoru, aby se v nich mohly pohybovat co nejpřirozeněji. Prsty mohou utvořit vějířek a nejsou nijak deformovány. Palec tak zaujme přímou polohu a noha se o něj může při chůzi plnohodnotně opřít. Zároveň není v botách nadbytečná podpora, protože zdravá noha žádnou nepotřebuje.

Lidská noha je přizpůsobená pro chůzi naboso. Klasické úzké boty nohy stahují, deformují a mohou tak způsobit trvalé poškození nohou jako napřiklad vbočené palce a zborcené klenby. Při správném nošení barefoot boty jsou zdraví prospěšné a doporučuje je mnoho fyzioterapetů. Kontakt se zemí zlepšuje cit pro rovnováhu, chůze je obratnější a svaly se přirozeně posilují.

Od chodidel se odvíjí spoustu problémů v celém těle, a proto je důležité, aby byly nohy zdravé.

 

Barefoot boty se vyznačují několika základními vlastnostmi:

  • Flexibilní a měkká podrážka o tloušťce maximálně 5 mm
  • Nulový rozdíl mezi patou a prsty v podrážce, tedy žádný podpatek
  • Dostatečný prostor v oblasti prstů pro práci nohy
  • Nízká váha boty
  • Volný pohyb kotníku, tedy nemají pevný opatek 

 

Barefoot jako první botičky?

Barefoot boty jsou skvělou volbou jako úplně první botičky pro vaše dítko. Většina dětí se narodí s naprostou zdravou nožkou a až klasické tvrdé boty způsobují problémy. V barefoot botách pro začínající chodce neboli capáčkách se může nožka vyvinout přirozeně a vnímat povrch stejně, jako kdyby dítko chodilo pořád bosky.

Chcete barefoot boty pořídit sobě a nebo vašemu dítěti, prohlédněte si naší nabídku dětských a dospěláckých bot od značek jako Filii, Beda, Mukishoes a další. Pokud by vám 100% barefoot boty nevyhovovaly, můžete vyzkoušet kompromisní boty.

Tento web používá soubory cookie: podmínky ochrany osobních údajů. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.