Co je barefoot?

Barefoot obuv je taková, která simuluje chůzi naboso. Přináší všechny její výhody a navíc oproti chůzi naboso nohy chrání před zraněním (poranění střepy, trny) a nepřízní počasí. Poskytuje nohám dostatek prostoru, aby se v nich mohly pohybovat co nejpřirozeněji. Prsty mohou utvořit vějířek a nejsou nijak deformovány. Palec tak zaujme přímou polohu a noha se o něj může při chůzi plnohodnotně opřít. Zároveň není v botách nadbytečná podpora, protože zdravá noha žádnou nepotřebuje.

Lidská noha je přizpůsobená pro chůzi naboso. Klasické úzké boty nohy stahují, deformují a mohou tak způsobit trvalé poškození nohou jako napřiklad vbočené palce a zborcené klenby. Při správném nošení barefoot boty jsou zdraví prospěšné a doporučuje je mnoho fyzioterapetů. Kontakt se zemí zlepšuje cit pro rovnováhu, chůze je obratnější a svaly se přirozeně posilují.

Od chodidel se odvíjí spoustu problémů v celém těle, a proto je důležité, aby byly nohy zdravé.

 

Barefoot boty se vyznačují několika základními vlastnostmi:

  • Flexibilní a měkká podrážka o tloušťce maximálně 5 mm
  • Nulový rozdíl mezi patou a prsty v podrážce, tedy žádný podpatek
  • Dostatečný prostor v oblasti prstů pro práci nohy
  • Nízká váha boty
  • Volný pohyb kotníku, tedy nemají pevný opatek 

 

Barefoot jako první botičky?

Barefoot boty jsou skvělou volbou jako úplně první botičky pro vaše dítko. Většina dětí se narodí s naprostou zdravou nožkou a až klasické tvrdé boty způsobují problémy. V barefoot botách pro začínající chodce neboli capáčkách se může nožka vyvinout přirozeně a vnímat povrch stejně, jako kdyby dítko chodilo pořád bosky.

Chcete barefoot boty pořídit sobě a nebo vašemu dítěti, prohlédněte si naší nabídku dětských a dospěláckých bot od značek jako Filii, Beda, Mukishoes a další. Pokud by vám 100% barefoot boty nevyhovovaly, můžete vyzkoušet kompromisní boty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení