Sněhule

V barefoot sněhulích mají nohy dostatek prostoru a proto se mohou chodidla dobře prokrvovat a nepromrzají. Dopřejte dětem zážitky ve sněhu v prostorných a flexibilních sněhulích. První barefoot vlaštovky jsou od značek Be Lenka, Bundgaard, Affenzahn nebo Koel

#ShowMore#

Proč vybrat dětem barefoot sněhule

Barefoot sněhule zajistí dětem teplotní komfort a dostatek místa ke zdravému vývoji chodidel. 

  • Posilování svalů: Barefoot sněhule díky tenké podrážce a nulovému dropu pomáhají posilovat svaly chodidel a podporují tak správné držení těla.
  • Lepší propriocepce: Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Barefoot obuv narozdíl od konvenční obuvi nebrání ve vnímání povrchu pod chodidly, proprioreceptory v lidských chodidlech tak mohou správně fungovat.
  • Zdravý vývoj chodidel: Barefoot sněhule podporují přirozený vývoj nohou a pomáhají předcházet deformacím a problémům spojeným s chodily.

Výhody barefoot sněhulí

  • Pohodlnost a volnost: Barefoot sněhule poskytují dětem pohodlí a umožňují volný pohyb. Jsou lehké, pružné a dokáží se přizpůsobit chodidlům.
  • Zlepšení rovnováhy: Díky svému minimalistickému designu sněhule podporují správnou rovnováhu a stabilitu, což je zásadní pro aktivní dětské životy plné her a dobrodružství i ve sněhu.

Jak vybrat správné barefoot sněhule

Nakupování přes internet je občas složité. Barefoot boty musí přesně padnout a neomezovat nohu. Na co se tedy soustředit při výběru barefoot sněhulí?

  • Dostatek prostoru pro prsty: Správný tvar špičky je nejdůležitější. Prsty potřebují prostor pro vývoj, aby se roztáhly do přirozeného vějířku. Sněhule by tedy měly odpovídat tvaru chodidla vašich nejmenších.
  • Nulový rozdíl mezi patou a špičkou: Během bosé chůze je váha celého těla rovnoměrně rozprostřená mezi patu a špičku. Tak by to mělo být i v botách. Pokud přidáme cokoliv pod patu (podpatek), mění se poloha těžiště těla a dítě se může začít hrbit.

TIP: Inspirujte se naším článkem Tipy na barefoot sněhule. Pokud si nebudete jistí velikostí, obraťte se nejprve na náš návod Jak vybrat ty správné boty nebo nás kontaktujte.

Proč vybrat sněhule na Bosonožce

S našimi barefoot sněhulemi bude vaše dítě připraveno na dobrodružství a aktivní život plný radosti a pohybu. Vyberte si ze široké nabídky českých i zahraničních značek.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
114181 04 barefoot snehule vivobarefoot lumi juniors obsidian black vegan cerne 1
Sleva
Doprava zdarma
+ další
114181-04/34
104181 03 barefoot snehule vivobarefoot lumi kids botanical green vegan zelene 1
Sleva
Doprava zdarma
+ další
104181-03/29
104181 04 barefoot snehule vivobarefoot lumi kids obsidian black vegan cerne 1
Sleva
Doprava zdarma
+ další
104181-04/30