Velký letní výprodej je tady! Využijte slevy až - 40 %.

Tipy na dětskou barefoot obuv na tělocvik

Konec prázdnin a začátek školního roku se neúprosně blíží a s ním přichází čas na koupi nových školních potřeb. Mezi ně neodmyslitelně patří i boty na tělocvik. Dopřejte dětským chodidlům dostatek prostoru a volnosti a pořiďte jim barefoot obuv i na hodiny tělovýchovy.

dětské barefoot tenisky Leguano

Obuv pro široká chodidla

Tenisky od českého výrobce Fare Bare se vyznačují nadstandardní šířkou v prstové části. Balení obsahuje tzv. regulační stélku pomocí které lze upravit prostor v oblasti nártu. Za zmínku ovšem také stojí tenisky Froddo - BF s hnědou podrážkou. Jedná se o moderní a lehké plátěné tenisky s vyjímatelnou antibakteriální stélkou. Opatek obuvi je lehce zpevněný. Součástí bot je i praktický okop. Tenisky jsou vhodné především pro širší chodidla a normální nárty.

Dalším doporučením je obuv od značky Beda. Do tělocvičny jsou vhodné především modely s bílou protiskluzovou podrážkou. Součástí bot je měkký opatek, nadstandardně široká špička, nulový drop a pro větší bezpečnost reflexní pásek na suchém zipu.

Posledním tipem jsou moderní tenisky od českého výrobce Jonap - Knitt 3D, které jsou v prstové části výrazně širší. Součástí bot jsou ventilační kanálky pro absorpci potu. 

 

Obuv pro normální chodidla

Model Tikki shoes - Harlequin představuje textilní barefoot tenisky z ekologicky udržitelné bavlny.  Jedná se o lehkou obuv s vysoce flexibilní podešví z přírodní gumy, která zaručuje odolnost vůči oděru. Součástí bot je také vyjímatelná pěnová stélka, nulový drop a anatomicky tvarovaná špička podporující lepší rozložení celkové hmotnosti lidského těla. 

Podešev z přírodní gumy nabízí také plátěné tenisky od značky Koel. Tvar obuvi vyhovuje chodidlům s dominantními palci a prsty do vějířku. Díky použitým materiálům v nich mohou děti běhat od jara do podzimu.

Mezi další tipy patří model Vivobarefoot - Primus Sport, který disponuje 3mm tenkou oděruodolnou podrážkou s ochranou proti propíchnutí. Pogumovaný okop chrání nohu před zakopnutím a zároveň zabraňuje vniknutí vlhkosti. 

V poslední řadě také nesmíme opomenout  tenisky Xero shoes - Prio s podešví FeelTrue® obsahující výstupky pro dokonalou přilnavost. Pro ještě větší pocit bosé chůze lze vyjmout 2 mm silnou stélku. Anatomicky tvarovaná bota společně s nulovým dropem umožňuje dětem přirozený pohyb.

Obuv pro úzká chodidla

Pro úzké nohy jsou vhodné tenisky Filii - Salamander s bílou podrážkou. Jedná se o vysoce odolné, lehké a flexibilní boty s inovovaným tvarem špičky, vhodným i pro dominantní palce. Další vhodnou variantou jsou Filii - O'ahu canvas vegan se zapínáním na dva suché zipy a Filii - Maui canvas vegan, které se zavazují pomocí tkaniček. Všechny zmíněné modely neobsahují latex, proto jsou vhodné i pro alergiky.

 

Mrknout na všechny tenisky do tělocviku (2)