Velký letní výprodej je tady! Využijte slevy až - 40 %.

Představujeme české značky barefoot bot

Rádi byste si koupili barefoot obuv vyrobenou v České republice, ale nevíte jaké značky takové boty nabízí? Věnujte pár minut našemu článku a dozvíte se, že je opravdu z čeho vybírat. 

Angles Fashion

První značkou, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti, je Angles Fashion ze známého obuvnického města Zlín. Samotný název značky odkazuje na respektování reálných úhlů a charakteristik chodidel, čímž je zajištěna prospěšnost obuvi pro zdraví. K výrobě bot Angles využívá kůži špičkové kvality a materiály pocházející ze zemí EU. Jednotlivé páry bot se vyznačují extrémní lehkostí a poskytují chodidlům dostatek prostoru i pohodlí. Obuv je striktně bez klenutých vložek, podpatků, tlustých podrážek a opor omezujících pohyb prstů do všech směrů.

barefoot baleríny angles fashion

Aylla

Pardubická značka Aylla, což v překladu znamená komunita, si klade za cíl oslovit barefoot obuví širokou skupinu lidí. Boty jsou dle zakladatelů vhodné pro všechny, kteří si chtějí dopřát svobodný pohyb a vnímat každý svůj krok. Obuv se pyšní nadčasovým designem a kvalitními materiály vyrobenými na území Evropské unie.

barefoot tenisky aylla olive

Beda Barefoot

Značka Beda Barefoot byla založena roku 2014 a od svého vzniku se primárně soustředí na výrobu dětské barefoot obuvi. Aktuálně si z jejich nabídky vyberou i dospělí. Společnost sídlí v obci Vranovice nedaleko od Brna. Barefoot modely jsou typické komfortem, nápaditým designem, prvotřídní kvalitou a nadstandardně širokou špičkou, která respektuje přirozený tvar chodidel a poskytuje prstům dostatečný prostor.

dětské barefoot balerínky Beda

Boskyshoes

Boskyshoes se specializují na výrobu sandálů navržených s maximálním ohledem na funkci lidského chodidla a pohodlí uživatele. Pevnost, odolnost, praktičnost nošení a respektování potřeb lidského chodidla představují hlavní parametry, na které je při výrobě sandálů kladen zřetel. Sandály jsou typické svou lehkostí, odolností, flexibilitou, rychlým schnutím, univerzálním použitím a tvarováním podešve, což zajišťuje, že obuv na noze daleko lépe sedí.

barefoot sandále bosky

Fare Bare

Značka Fare Bare existuje od roku 2018. Hlavním důvodem vzniku byla kombinace designu moderní obuvi splňující parametry barefoot bot. Podešev tak kopíruje přirozený tvar chodidla a v oblasti prstů je značně širší, aby měly prsty dostatek prostoru a nebyly deformovány. Nabízená obuv se vyznačuje flexibilní podešví, nulovým dropem, nízkou hmotností a již zmíněným dostatečným prostorem v oblasti prstů. Modely jsou dostupné ve dvou variantách. Varianta A se vyrábí od vzniku samotné značky a je určena pro širší nohu. Oproti tomu varianta B je typická mírným zúžením v prstové části a zvednutím v oblasti nártů. Součástí všech párů bot jsou dvě vkládací stélky. Horní stélka je vzhledově i funkčně podobná stélce klasické. Spodní stélka umožňuje regulaci prostoru uvnitř boty. Případně lze stélky z bot vyndat, čímž prostor bot nepatrně zvětšíte.

dětské barefoot tenisky Fare Bare

Jampi

Jampi představuje divizi barefoot bot pro dospělé od značky Jonap. Zkušení návrháři a ševci z České republiky zajišťují vysokou a dlouhodobou kvalitu bot.

barefoot tenisky Jampi růžová

Jonap

Česká značka zaměřená na výrobu dětské obuvi, to je značka Jonap. Jde o rodinný podnik fungující od roku 1992. V jejich sortimentu najdete bačkory, koženou obuv a nově od roku 2017 i bosoboty. Nabízené modely jsou vhodné především pro nožky ve tvaru ploutviček. Jedná se o flexibilní, lehké a prodyšné boty s dostatečně širokou špičkou. Použití kvalitních materiálů při výrobě je samozřejmostí.

dětské barefoot tenisky jonap knitt

OK bare (Orto plus)

OK bare představuje další značku se sídlem ve Zlínském kraji. Výroba obuvi probíhá pod dohledem týmu ševců na úpatí Bílých Karpat, ve Valašských Kloboukách. Sortiment značky Orto plus se vyznačuje ručně šitou obuví se zvýšeným zdravotním účinkem. Kvalitní zpracování, příznivá cena, jedinečná konstrukce a prvotřídní použité materiály s komfortními stélkami jsou součástí každého páru bot. Obuv je navíc dostupná ve více šířkách. Na výrobě nabízených bot spolupracuje tým zkušených odborníků společně s Českou obuvnickou a kožedělnou organizací, Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a řadou dalších obuvnických organizací v Německu, Portugalsku, Španělsku, Itálii, Slovinsku, Polsku a Řecku. 

Peerko

Značka Peerko vznikla na základě potřeby zakladatelů najít nejen vzhledově atraktivní, ale i zdravé boty. Jelikož však takové, které by vyhovovaly jejich osobnímu stylu nenašli, rozhodli se vyrobit si obuv vlastní. Samotná výroba bot však byla možná především díky crowdfundingové kampani a skvělé podpoře barefoot komunity. V současné době nabízí značka široký sortiment barefoot bot pro dospělé. Tvar obuvi je navržen tak, aby respektoval anatomii nohy.

barefoot tenisky pegres bílé

Pegres

Značka Pegres představuje českého výrobce ručně šité obuvi, který zahájil svoji činnost v roce 1993. Ačkoliv se jedná o rodinnou firmu s tradicí výroby především dětských bot a přezůvek, aktuálně v jejich sortimentu naleznete i široký sortiment barefoot obuvi pro děti i dospělé.

dětské barefoot tenisky pegres

Realfoot

Pokud chcete svým chodidlům dopřát opravdu hodně prostoru, pak by vaši pozornosti neměl uniknout český startup z Prahy a Zlína. Značka Realfoot totiž vyrábí barefoot obuv s největším prostorem pro prsty na světě. Narozdíl od jiných barefoot bot se Realfoot boty od prstových kloubů dále rozšiřují, a to i v oblasti malíčku, což znamená, že spolu prsty nemusí soutěžit o dostatek místa a chodidla se posilují v plném rozsahu. Boty jsou vyráběny ručně ševci z Baťovské školy ve Zlíně. S jejich pomocí byla navržena podrážka, která chodidla chrání a zároveň je neomezuje ve volném pohybu.

barefoot tenisky realfoot modré

Saltic

Zlínský výrobce lezecké a outdoorové obuvi Saltic nabízí barefoot obuv se speciálně vyvinutým kopytem do tvaru takzvané ponožky. Jedná se o boty bez záložek, bez vlepovaných stélek, s ručně zavalovanou a speciálně tvarovanou podešví. K výrobě bot využívají kvalitní materiály, a to především přírodní kůže první jakosti. Obuv je vhodná pro všechny typy chodidel, neboť úzká chodidla podrží a široká si anatomicky natvaruje. Boty masírují reflexní body na chodidlech a tím zajišťují lepší prokrvení nohou.

barefoot pohorky saltic

Skinners

Celosvětově známá brněnská značka Skinners vznikla v roce 2014. Pod značkou Skinners si pravděpodobně představíte především ponožkoboty. Brzy tomu však bude jinak, protože Skinners se chystá vydat kolekci prémiových barefoot bot. Co jsou vlastně ponožkoboty? Jedná se o maximálně pohodlnou obuv, která svým zpracováním připomíná skladné ponožky, což byl hlavní požadavek při samotné výrobě bot. Perforovaná stélka a polymerová podrážka s dlouhou životností a funkčními vlákny z nich dělá ponožkoboty pro každé dobrodružství.

barefoot ponožkoboty

Zkama

Poslední zlínskou značkou a poslední značkou v našem článku je značka Zkama. Cílem značky bylo vytvořit obuv, která splňuje koncept barefoot bot a zároveň je vzhledově atraktivní. K výrobě bot jsou využity kvalitní materiály a stroje pocházející z České republiky.